Aktualności

Pożegnanie klas ósmych

Szkolną tradycją jest, że  to klasa siódma szczególnie żegna ostatnią  klasę, i tak po burzliwych obradach uczniowie przyznali  nagrody dla ósmoklasistów w następujących kategoriach:

MIETKI 2022 czyli nagrody dla ósmoklasistów ( opis przypadku, i jak widać w załączonych zdjęciach otrzymanie nagrody w danej kategorii wzbudziło dużo śmiechuJ).

Hubert Gnach – kategoria CZARNY RYCERZ DŁUGIEGO – w szkole pojawiał się i znikał, podstawa programowa niezbyt go interesowała, za to nadrabiał jako doskonały znawca motoryzacji i gier. Przez kolegów postrzegany jako zabawny gość. Jego ostatnia stylówa na Czarnego Rycerza fascynuje i zwraca uwagę wszystkich.

Dawid Jędraszak – kategoria CZŁOWIEK ZAGADKA – wielbiciel rowerów, wyśmienity znawca savoir-vivre’u. Magiczne słowa typu „Dzień dobry” opanował do perfekcji. Czarna Magia też nie była mu obca. W czasie lekcji stawał się niewidzialny, uruchamiał się dopiero na dźwięk dzwonka, mówiąc „Do widzenia” czy życząc „Miłego dnia”.

Nikodem Kiljanek – kategoria KLASOWY PIOTRUŚ PAN – sportowiec, wielbiciel piłki nożnej i jazdy na rowerze. Według kolegów z klasy spoko gość. Jego image to stylizacja sportowo-casualowa. Tajemnicą Poliszynela jest jego IQ na poziomie 105.

Paweł Kucaj – kategoria KLASOWY OMNIBUS – zawsze ma coś do powiedzenia. Jak prawdziwy Strongman brał na swoje barki odpowiedzialność za całą klasę. Wszechstronny, nie bał się wyzwań. Dobry aktor i sportowiec, ale też recytator i uczestnik wielu konkursów przedmiotowych i turniejów. Z dużym prawdopodobieństwem przyszły biznesmen. Zrobi konkurencję budce z kebabem, gdy zacznie serwować własne tosty.

Jakub Lechowski – kategoria KLASOWY „LEWY”. Znany z tego, że świetnie gra w piłkę. Według klasy jego pasją jest myślistwo. To taki lokalny surwiwalowiec. Nie zdradza pociągu do hazardu, choć jako szlachcic, który grał w karty w karczmie w szkolnym teatrze cieni, był bardzo przekonujący. Mimo tego, że jest człowiekiem lasu, nie obce są mu nowoczesne technologie, co udowodnił jako dźwiękowiec.

Gracjan Mazur – kategoria STARSZY BLOKOWY – jego pasją są motoryzacja i rowery. Kartkówki zaliczał rzadko ale wytrwale je poprawiał i nie poddawał się, pomimo porażek. W szkole milczący, ale po szkole podobno ma dużo do powiedzenia. Ma za sobą epizod aktorski. Zagrał z powodzeniem główną rolę w filmie „Złodziej buraków”.

Wiktoria Paszkiewicz – kategoria KLASOWA FARCIARZA. Jej fart polegał na tym, że nie ćwicząc na w-fie zaliczyła przedmiot bez większych problemów. Jej specjalnością było pojawianie się i znikanie. Ma dobrą intuicję ortograficzną. Jeśli pokona swoją nieśmiałość będzie mogła zdobywać góry.

Gabriel Ratajczak – kategoria TAŃCZĄCY Z SZACHAMI – jest nieprzewidywalny, energiczny. Idzie przez życie tanecznym krokiem aż dziwne, że potrafił spokojnie usiedzieć przy szachach, w których jest mistrzem. Jedyny w swoim rodzaju. Jeszcze kiedyś o nim usłyszymy.

Ania Solecka – kategoria CHODŹ NAMALUJĘ TWÓJ ŚWIAT. Cicha, poukładana, bardzo skromna. Notatki miała zawsze na tip top. Dała się poznać jako artystka-malarka. Tworzyła portrety, historie obrazkowe z dużym zaangażowaniem. Może niedługo będziemy mieli niepowtarzalną okazję podziwiać jej prace na wernisażu?

Oliwier Wójtowicz – kategoria KLASOWY GŁOS RADIOWY. Spokojny, opanowany, stateczny, czarował nas wielokrotnie swoim głosem, gdy wcielał się w rolę narratora różnych szkolnych wydarzeń i akademii. Specjalista od angielskiego i komputerów. Pani Gosia i Pani Renata wróżą mu karierę dziennikarza radiowego. Powinien zachować czujność na górskich wyciągach…

Michalina Zarzecka – kategoria KLASOWA LASKA NEBESKA. Zdaniem kolegów z klasy miła koleżanka. Lubi sport. Reprezentowała szkołę maszerując dziarsko w biegu „Dobry jak Chrobry”. Chętnie spędza przerwy grając w siatkówkę. Na wycieczce klasowej zafundowała sobie spodnie z modnymi dziurami na kolanach.

Mateusz Zgierski – kategoria KLASOWY ZAWISZA CZARNY, zdaniem kolegów arcypracowity, godny zaufania. Miły, uprzejmy, sumienny, z promiennym uśmiechem zawsze chętny do pomocy. Bliskie sąsiedztwo ze szkołą tłumaczy jego stuprocentową frekwencję. Odważny. Kiedy trzeba nie zawaha się, aby bronić wyrywanych z pola buraków.

Weronika Tubielewicz – kategoria KLASOWE GADU GADU. Wielbicielka ANIMY i rysowania. Lubi luźne, ciemne i wygodne ubrania a twarz ukrywa za długą grzywką, co przydaje jej nuty tajemniczości. Opanowana, ale w sytuacji, kiedy na jej twarzy ląduje bita śmietana – może stracić cierpliwość.

Klasa 8 dostała również w prezencie od klasy siódmej pięknego torta i statuetki z hasłem: Nagroda za dotrwanie do końca!

Informacje teleadresowe

Adres szkoły
Szkoła Podstawowa w Długiem
Długie 79
67-312 Niegosławice
e-mail: spdlugie@op.pl
tel: 68 376 80 15
 
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
© 2022 Szkoła Podstawowa w Długiem

Budowa strony internetowej Szkoły Podstawowej w Długiem dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu "Dostępna szkoła"