Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu

"7 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Potencjał Internetu, dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, ale również jako formę twórczej rozrywki.
Powyżej zamieszczamy kilka ważnych zasad, którymi należy się kierować, aby móc bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu."

 

Bal karnawałowy klas I-III

W dniu 27. 01. 2023 r. na sali wiejskiej odbył się bal karnawałowy klas I-III.Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal.Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach.Humor dopisywał zarówno dzieciom i wychowawcom.Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę.Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku.
Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

Dzień Babci i Dziadka

„Pan Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył babcię i dziadka…”

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole na stałe wpisany jest w kalendarz imprez szkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. 26 stycznia uczniowie klas I-III zaprosili swoje babcie i dziadków do Sali Wiejskiej w Długiem. Przybyłych gości przywitali: wychowawczyni klasy I- Anna Kiljanek i klasy III- Joanna Chuchra- Szamałek, sołtys Długiego Stanisław Mandrak i Dyrektor Szkoły Halina Kanyi Maina. Uczniowie przedstawili ciekawy program artystyczny , w którym pokazali swoje umiejętności muzyczne, taneczne, recytatorskie oraz aktorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt, a dzieci odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Wnuki dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec nie zabrakło również wspólnych tańców babć i dziadków z wnuczętami. To był bardzo miło spędzony czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Kochani Dziadkowie! Z okazji Waszego Święta życzymy Wam wszystkiego o czym marzycie i pragniemy podziękować za trud i ciężką pracę .

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej w  Długiem   ogłasza  zapisy  kandydatów  do klasy  pierwszej oraz do oddziału przedszkolnego  na  rok  szkolny  2023/2024.

Dokumenty należy wypełnić czytelnie (drukowanymi literami).
Powinny one być również podpisane przez oboje rodziców/prawnych opiekunów.

Zgłoszenia i wnioski można  składać i pobrać w terminie od 06.02.2023r. do 03.03.2023r.  w sekretariacie szkoły lub pobrać poniżej:

Wniosek do klasy I
Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego
Deklaracja - kontynuowanie przedszkola

 KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo.

Informujemy, że  podczas ferii zimowych  nie będą kursowały autobusy szkolne.
Nie będą kursowały autobusy z literą "S" przy godzinach odjazdów.

Zajęcia w oddziale przedszkolnym będą odbywały się wg planu grupy.
W czasie ferii nie będą wydawane posiłki dla dzieci ( śniadanie, obiady).

Charytatywny kiermasz ciast "DLA ULI"

Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany w naszej szkole charytatywny kiermasz ciast. Zaangażowanie uczniów i ich rodziców przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Za symboliczną  kwotę, można było kupić przeróżne ciasta, babeczki, galaretki. Sprzedaż trwała przez cały dzień. Podczas tej akcji udało się nam uzbierać  aż 1410 zł. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla rodziny Pani Uli z Siecieborzyc, poszkodowanych w wyniku wybuchu paczki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę w przygotowaniu kiermaszu. 

Światowy Dzień Logiki

14 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Logiki. Data ta nie jest przypadkowa - upamiętnia bowiem dwóch najważniejszych logików XX wieku: Alfreda Tarskiego, który urodził się 14 stycznia 1901 oraz Kurta Gödla, który zmarł 14 stycznia 1978 roku. Uczniowie naszej szkoły świętowali ten dzień w piątek. Podczas matematyki rozwiązywali zimowe zagadki logiczne. Wszyscy podeszli do rowiązania bardzo sumiennie i prawie wszyscy bezbłędnie rozwiązali zagadki,  było przy tym też dużo śmiechu. Logiczne myślenie to umiejętność analizowania i wyciągania trafnych wniosków oraz dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych, jednocześnie jest niezależna od stopnia posiadanej wiedzy teoretycznej. Przygotowane zagadki i łamigłówki połączyły naukę z dobrą zabawą, która jest podstawową aktywnością każdego dziecka!
Podsumowanie akcji "Paczuszka dla Maluszka"

Podsumowanie akcji "Paczuszka dla Maluszka"

Tegoroczna akcja charytatywna pod hasłem "Paczuszka dla Maluszka" odbywała się w naszej szkole do 23 grudnia 2022 roku. Celem akcji było wsparcie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze poprzez podarowanie artykułów kosmetycznych.   Dzięki hojności rodziców i dzieci z naszej szkoły, udało się zebrać dary które 05 stycznia 2023r. zostały przekazane do placówki docelowej. Wszystkim darczyńcom  z całego serca dziękujemy za zaangażowanie oraz wrażliwe i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka! Dobrze jest pomagać!!!!

 

Dożywianie dzieci - komunikat OPS

Rodzice i opiekunowie prawni zainteresowani dożywianiem dzieci w formie obiadów w przedszkolu i w szkole w II półroczu roku szkolnego 2022/2023
w ramach wieloletniego programu ,,Posiłek w szkole i w domu” moga składać wnioski w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Żagańskiej 6 w Szprotawie.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie informuje rownież, że zostało podwyższone kryterium dochodowe uprawniające do przyznawania pomocy
w ramach ww. programu.

Obecne kryterium dochodowe wynosi:
dla osoby w rodzinie — 900 zł netto
dla osoby samotnej — 1164 zł netto.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie informuje, że świadczenie wychowawcze ,,500+” nie jest wliczane do dochodu podczas weryfikacji sytuacji finansowej rodziny.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły
Szkoła Podstawowa w Długiem
Długie 79
67-312 Niegosławice
e-mail: spdlugie@op.pl
tel: 68 376 80 15
 
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
© 2023 Szkoła Podstawowa w Długiem

Budowa strony internetowej Szkoły Podstawowej w Długiem dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu "Dostępna szkoła"