Aktualności

KONKURS WIOSENNE CZYTANIE -PODSUMOWANIE

W dniach 17-18 kwietnia odbył się KONKURS WIOSENNE CZYTANIE. Organizatorami tego przedsięwzięcia były Szkoła Podstawowa i Biblioteka w Długiem. Do zmagań konkursowych przystąpiło łącznie 21 uczestników, którzy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 i 7-8.
Uczniowie klas 1-3 losowali tytuł lektury i czytali wybrane przez komisję fragmenty opowiadań przez 2 minuty. Dla klas 4-8 przygotowaliśmy utwory patronów literackich roku 2024: Czesława Miłosza i Melchiora Wańkowicza. Jury konkursowe w składzie: Halina Kanyi Maina (Dyrektor szkoły), Anna Kiljanek, Małgorzata Stępińska i Renata Migas oceniało prezentację, zwracając uwagę na jakość czytania (płynność, dykcję, intonację i tempo czytania) oraz kulturę słowa. W przyszłym tygodniu poinformujemy kto wygrał i będzie reprezentował Szkołę Podstawową w Długiem w Gminnym Konkursie MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA, który odbędzie się już 25 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły
Szkoła Podstawowa w Długiem
Długie 79
67-312 Niegosławice
e-mail: spdlugie@op.pl
tel: 68 376 80 15
 
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
© 2024 Szkoła Podstawowa w Długiem

Budowa strony internetowej Szkoły Podstawowej w Długiem dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu "Dostępna szkoła"