Falubaz - 13.06.2024r

13 czerwca 2024 odbyła się wycieczka uczniów do Zielonej Góry na mecz żużlowy - szóstej kolejki PGE Ekstraligi.

Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek.  Inicjatorem wyjazdu była pani Marta Suchecka która podjęła się organizacji tego przedsięwzięcia.

  Wejście na stadion odbyło się godzinę przed rozpoczęciem meczu. Uczniowie osobiście poznali procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie, między innymi  dotyczące tego, co można wnosić na mecz, a co trzeba  pozostawić w depozycie. Po wejściu na trybuny wszyscy zajęli miejsca w sektorze D .
Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 20.00.  Ogólnie wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się oprawy, jakie stworzyli kibice zasiadający na trybunach stadionu podczas meczu. Było to radośnie spędzone popołudnie i wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie może być przyjemne i wbrew obiegowym opiniom bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu. Po zakończeniu meczu padały pytania, kiedy odbędzie się  kolejny wyjazd. Mieliśmy  ogromną  dawkę speedway’a na najwyższym światowym poziomie..
Po meczu pozostały dobre wspomnienia i zdjęcia..

Informacje teleadresowe

Adres szkoły
Szkoła Podstawowa w Długiem
Długie 79
67-312 Niegosławice
e-mail: spdlugie@op.pl
tel: 68 376 80 15
 
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
© 2024 Szkoła Podstawowa w Długiem

Budowa strony internetowej Szkoły Podstawowej w Długiem dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu "Dostępna szkoła"