Aktualności

XVII Turniej Przyrodniczo-Ekologiczny o statuetkę Burmistrza Szprotawy „ZŁOTY LIŚĆ”

22 maja r. w Sali Wiejskiej w Długiem odbył się XVII Turniej Przyrodniczo-Ekologiczny o statuetkę Burmistrza Szprotawy „ZŁOTY LIŚĆ”. Trzyosobowe zespoły z siedmiu szkół rywalizowały w praktycznym rozpoznawaniu drzew i krzewów, rozwiązywaniu rebusów o tematyce przyrodniczej i znajomości charakterystycznych obiektów naszego powiatu i okolic. Aby wygrać, należało wykazać się również ogólnymi wiadomościami z przyrody w zakresie szkoły podstawowej, szacunkowo określać długość, masę i temperaturę oraz wykazać się w konkurencji zręcznościowej. Przed rozpoczęciem rywalizacji uczniowie i zaproszeni goście obejrzeli prezentację o walorach przyrodniczych okolic Szprotawy przygotowaną i przedstawioną przez kierownika Wydziału Przedsiębiorczości, Promocji i Turystyki p. Macieja Borynę. W przerwie wszyscy skorzystali ze słodkiego poczęstunku oraz możliwości oglądania pracy specjalistycznego samochodu do wywozu odpadów tzw. śmieciarki. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Siecieborzycach, drugie z Wiechlic , a trzecie dzieci ze szkoły społeczej w Szprotawie. Zwycięzcy otrzymali statuetkę przedstawiającą liść skrzydłorzecha kaukaskiego oraz nagrody rzeczowe(deskorolki, piłki, gry planszowe, pisaki, rakietki itp). Sponsorem głównym nagród oraz fundatorem statuetki jest Burmistrz Szprotawy.
Dyrektor p. Halina Kanyi Maina podziękowała dzieciom i przybyłym gościom zapraszając na kolejny turniej w przyszłym roku.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły
Szkoła Podstawowa w Długiem
Długie 79
67-312 Niegosławice
e-mail: spdlugie@op.pl
tel: 68 376 80 15
 
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
© 2024 Szkoła Podstawowa w Długiem

Budowa strony internetowej Szkoły Podstawowej w Długiem dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu "Dostępna szkoła"